11 sierpnia o atrakcje nad Wisłą zadba od godz. 15.00 biblioteka i m.in. kluby promujące biegi w naszym mieście.
Co niedzielę całą rodziną warto w wakacje wybrać się na Bulwary, by aktywnie spędzić czas wolny. W ramach najbliższego BULWARU SZTUKI, biblioteka zaprasza do udziału w konkursie plastycznym, związanym z twórczością Juliana Tuwima, którego rok właśnie obchodzimy. Gotowe prace plastyczne można będzie przynosić nad Wisłę albo stworzyć na miejscu podczas imprezy. Najciekawsze zostaną nagrodzone.
Podczas spotkania nie zabraknie także głośnego czytania utworów poety z udziałem zaproszonych gości i publiczności. Na Bulwarach stanie także literacka kawiarenka „U Juliana”, która będzie okazją do spotkania z regionalnymi twórcami, którzy cały czas mogą zgłaszać do biblioteki chęć udziału w przedsięwzięciu. Biblioteka zaproponuje także podczas Bulwaru akcję wymiany „Książka za książkę”, a najmłodsi będą mieli okazję pobawić się w „tuwimowy” teatr z pacynkami i wziąć udział w konkursie z nagrodami na interpretację utworu autora. BULWAR SPORTU także obfitować będzie w zmagania konkursowe. Wyłoniony zostanie m.in. mistrz wakacji w konkursie pchnięcia kulą. Nie zabraknie także bicia rekordu Bulwarów w biegu na 400 m i konkursu skoku w dal z miejsca. Pokazy i konkursy zaproponują także kluby sportowe "SPRINTER" i "MARATOŃCZYK". Wszystko, co dzieje się na Bulwarach w czasie wakacji warto uwieczniać. Dzieci i młodzież, spędzającą wakacje we Włocławku, zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym „Lato w mieście”. Na zdjęcia Urząd Miasta czeka do końca sierpnia pod adresem [email protected]. Program letniego BULWARU SZTUKI i SPORTU na każdą niedzielę, można natomiast znaleźć na stronie: http://www.wloclawek.pl/aktualnosci/12756_51116.html oraz na tablicy przed budynkiem urzędu przy Zielonym Rynku.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola